8 kuud aastas on Eesti ilm selline, et ilma kinnasteta aerutades võivad käed külmetama hakata. Sellest 3-4 kuud võib olla selline, et käed külmetavad isegi neopreensõrmikutega. Mis oleks lahendus, kui õues on külm või oled ise lihtsalt üle keskmise külmakartlik? Õige vastus on….
…MUHVID ehk AERULABAKUD
Muhvid on tüüpiliselt kas neopreenist või veekindlast kangast valmistatud labakud, mis kinnitatakse aeru varre ümber. Käed muhvide sisse torgates jääb käte ümber õhuruum ning õhk kui halb soojusjuht hoiab su käed soojas. Võib julgelt öelda, et muhvid hoiavad paremini sooja, kui ükski sõrmkinnas seda suudaks. Enamasti ei ole vähemalt sooja pärast muhvide sees kindaid vaja üldse kasutada. Aga kui oled harjunud kindaid kasutama või sul on nendega lihtsalt mugavam (näiteks neopreenkindad vähendavad villide tekkimist), siis loomulikult võib muhvide sees lisaks ka kindaid kasutada. Meie valikust leiad:
LKM neopreenmuhvid
Ilma kahtluseta Eesti aerutajate seas kõige rohkem kasutusel olevad muhvid! Võrdlemisi paks neopreen on suurepärane isolaator. Võime julgelt öelda, et tõenäoliselt ei aerutata kunagi sellise ilmaga, kus nendega käed külmetaks! Võrdlemisi pikk käiseosa taga, et ka suurema lainega aerutades ei satu vesi üldiselt üle muhvi ääre.
Hiko Race nailonmuhvid
Õhukesest ja pehmest Carboflex materjalist Hiko Race nailonmuhvid hoiavad pritsmed ja tuule sinu kätest eemal. Sobivad ideaalselt maratonide jaoks ning jahedate ilmadega matkamiseks. Muhvide tagaserv on tugevdusega, mis muudab käte muhvidesse torkamise lihtsamaks.
Reed Aquatherm Fleece grööni muhvid
Reed Aquatherm Fleece pika käisega muhvid on mugav ja praktiline viis käte külmetamisega võitlemiseks. Aquatherm kangas on väga suure veekindlusega, fliisist sisu aga annab ka paljastele kätele mõnusa ja sooja tunde. Oma lõike ja tegumoe poolest meenutavad need muhvid traditsioonilisi eskimote muhve. Seepärast sobivad need ideaalselt kokku grööni aeruga, kuid neid võib vabalt kasutada ka tavalise “euroaeru” või isegi kulpaeru peal.