Uudised

Mida aerutades jalga panna? Kas kummikud või tossud on OK?

Neopreensussid ja sokid

See pealkirjas poolnaljaga küsitud küsimus on tõenäoliselt tuttav igale matkakorraldajale. Loomulikult ei olegi igal inimesel, kes üheks korraks aerutama tuleb, mõtet endale kogu varustust soetada. Ning suvel sooja ja vaikse ilmaga on tavajalatsid aerutamiseks täiesti OK… Aga mitte alati ei ole olud nii soodsad – aerutamisfänn tahab oma hooaega võimalikult pikaks venitada ja sõita ka külmal ajal, jõemaratonil või -matkal on vaja teinekord tulla paadist välja poole sääreni ulatuvas mudas jne. Mis on sellises olukorras kõige parem lahendus?

Neopreensussid (ehk neopreensaapad ehk surfisussid) on kõige tüüpilisem jalats, mida kasutatakse nii süsta, kanuu kui ka raftiga sõites või üldse igasuguse veespordi juures. Neopreensuss ei ole 100% veekindel, aga sellest olulisem on neopreeni võime hoida sooja ka märjana. Neopreensusse on erineva paksuse ja kõrgusega. Eesti oludes on vast kõige universaalsemad kõrgema lõikega ning 5mm paksusest neopreenist sussid. Tüüpiliselt on neopreensussil veidi paksem kummitald ning eraldi tugevdatud kannaosa. Paljud kõrgemad neopreensussid on küljel lukuga – selliste susside jalga panemine ja jalast ära võtmine on oluliselt lihtsam.

Neopreensokid täidavad põhimõtteliselt sama eesmärki, mis neopreensussidki. Võrreldes sussidega puudub sokkidel aga tald ja nii ole ainult sokkide väel käimine või aerutamine kõige nutikam mõte. Mõistlik on kasutada neopreensokke kas mõne tavajalatsi sees või siis näiteks veekindlate sandaalidega (Keen, Crocs jne). Neopreensokke on erineva paksusega ning vastavalt erineb ka nende isolatsioonivõime. Kõige populaarsemad on õhemad ja liibuvad sokid, mida saab kasutada tavasoki asemel aga nende soojahoidmisvõime on siiski märgatavalt suurem.
Meie valikust leiad:

rafterHiko Rafter neopreensussid

Hiko Rafter 5mm neopreensussid on tõenäoliselt kõige populaarsemad aerutamisjalatsid Eesti turul. Sellel peab olema mingi põhjus! Rafteri 5mm neopreen on piisavalt paks ja hea isolatsiooniga ka külmade ilmade jaoks. Paksem kummitald kaitseb jalga nii aerutades kui kaldal kõndides. Lisatugevdus on nii kannal kui ka pealsel. Neopreeni siseküljel on pehme ja mugav Thermoplush sisu ja nii on neid susse mugav ka palja jala otsas kanda

Leia Rafterid meie e-poest

 


Hiko Slim.5 neopreensokid

Hiko Slim.5 on õhukesed (0,5 mm) ja väga hästi venivast neopreenist universaalsed sokid – võid neid kasutada tavaliste jalatsite sees, panna neile otsa Keenid või Crocsid või kasutada neid kõige ekstreemsematel juhtudel isegi neopreenjalatsite sees. Ja nende kasutus pole kaugelti limiteeritud ainult veespordiga – meie käest on ostetud neid sokke nii autode off-roadi jaoks, külmaga jalgpalli mängimiseks kui mitmeks muukski tegevusteks.

Leia Hiko Slim.5 sokid meie e-poest

 


Hiko Wade X, Hiko Contact  ja Hiko Sneaker
Need kolmed neopreenjalatsid annavad lisavõimalusi eelnevatega võrreldes. Need mudelid ei ole meie standardne laokaup, aga soovi korral saab neid alati tellida.
Hiko Wade X pike säärega kuivad saapad on lahendus neile, kes talvise ilmaga merd tahavad sõita. Tüüpiliselt kasutuses koos kuivülikonnaga. Võimaldavad veidi sügavamas vees paati sisse minna ja sealt väljuda, ilma et vesi üle saapa ääre ulatuks.
Hiko Contact on eriti kerged, pehmed ja kompaktsed madalad neopreensussid. Sobivad ideaalselt selisesse paati, kus jalaruum on väga piiratud (näiteks slaalomisüst või rajasüst)
Hiko Sneaker on keskmise paksusega madalad sussid. Sobivad hästi, kui ilm ei ole väga külm. Hea valik neile, kellele ei meeldi pika säärega saapad. Lihtne jalga panna, piisavalt soojad ning tald ja kannad normaalselt kaitstud – täpselt seda Sneakerid pakuvad!

Kirjuta meile info@eastpole.ee ja anna märku, kui soovid omale mõnda neist kolmest mudelist tellida!